IQRA ENGLISH PROJESİ
hakkında
Iqra English, İngilizce öğrenmek isteyen Türk kadınlarına ilham vermek ve onlara yardımcı olmak için 2018 yılında çevrimiçi bir proje olarak başladı. Iqra English, kuruluşundan bu yana Instagram, Zoom ve WhatsApp gibi araçları kullanarak interaktif çevrimiçi İngilizce dersleri aracılığıyla Türkiye genelinde binlerce kadına ulaştı. 2019'da projenin askıya alınması gerekiyordu çünkü tek bir öğretmenin üstesinden gelemeyecek kadar öğrencinin ilgisi vardı. 2020'de Iqra English, kadınların her zaman, her yerden ücretsiz olarak çevrimiçi İngilizce öğrenmelerine olanak tanıyan ilk tam çevrimiçi kursunu başlattı. Iqra English projesi, Roberta Davenport tarafından kurulmuş, tek şubesi California ABD'de bulunan Iqra English LLC şirketine aittir. Başka kurum ya da şahıslar ile ilişkisi alakası yoktur.
" ilim, ezberlenen değil, fayda verendir " (imam şafii)

Roberta

Iqra English Kurucusu, Öğretmen

Kaliforniya, ABD'de doğdu ve büyüdü. 2007 yılında Türkiye'ye taşındı ve uzun yıllar Türkiye'de yaşadı ve çalıştı. UC Berkeley (lisans - Ortadoğu Çalışmaları), İstanbul Bilgi Üniversitesi (MBA) ve California State University East Bay (yüksek lisans - Eğitim, Çevrimiçi Öğretim ve Öğrenim) mezunudur. Türk öğrencilere İngilizce öğretme alanında 13 seneden fazla tecrübesi vardır.

Tuğba

İngilizce Öğretmeni

Makedonya’da doğdu ve İstanbul'da büyüdü. Makedonya Tetova’da bulunan South East European Üniversitesinde, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü Lisans derecesinde tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İlahiyat mezunu olup, önce Makedonya ve devamında İstanbul’da olmak üzere İngilizce öğretmeni olarak mesleğine devam etmektedir.

Rumeysa

Sosyolog

Malatya’da doğdu ve İstanbul’da büyüdü. Lisans eğitimini İnönü Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümü eğitimine devam etmektedir. TÜBİTAK proje yarışmasında Sosyoloji alanında İstanbul 1.liği vardır. Halkla İlişkiler personeli olarak, sosyal medya etkinlik, strateji uzmanı ve organizasyon sorumlusu olarak çalışmıştır.

Intern

İngilizce Öğretmenliği Stajyeri

İngilizce Öğretmenliği bölümü son yıl öğrenci ya da mezunuysanız ve staj yapmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.